top of page

תמיר גרבי - נטורופת ND מומחה לתזונה בריאה, תוספי תזונה, צמחי מרפא, פטריות מרפא, אירידיולוגיה, טיפול רגשי ואורח חיים בריא.

קצת

עליי

אודות 

תמיר גרבי נטורופת ND
 • עובד כנטורופת ב"מכבי טבעי" מבית "מכבי שירותי בריאות"

 • מרצה בחוג לנטורופתיה ב"מכללת רידמן לרפואה משלימה ואינטגרטיבית"

 • עובד כנטורופת בקליניקה פרטית- רפואה נטורופתית משולבת ביחודיות גוף נפש

 • תמיר גרבי בוגר מסלול 4 שנים של לימודי נטורופתיה ב"מכללת רידמן לרפואה משלימה ואינטגרטיבית"

 • מומחה לתזונה בריאה, תוספי תזונה, צמחי מרפא, פטריות מרפא, אירידיולוגיה, טיפול רגשי ואורח חיים בריא

 • משתתף בכנסים והשתלמויות בנושאי תזונה וצמחי מרפא, אכילה רגשית, 12 צעדים וטיפול בהתמכרויות

 • בוגר מסלול 3 שנים של לימודי האקומי- פסיכותרפיה מבוססת מיינדפולנס

 • משלב בעבודתו ידע נטורופתי מדעי וטבעי וידע גוף נפש

 • מפרסם כתבות בפורטל הבריאות Eatwell

 • מקיים סדנאות והרצאות בנושאי בריאות גוף נפש ואכילה רגשית

 • מאמין בהתפתחות אישית שכוללת אורח חיים בריא, לימוד ויישום מודעות עצמית, מדיטציה וחיי משפחה

 • נשוי לשלי ואב לנוגה ומיקה

אודות
עקרון הריפוי הטבעי

עקרון הריפוי

הטבעי

"גופנפש בתנאים המתאימים מרפא את עצמו ונקי ממחלות".

בעבר סברו שהבריאות שלנו היא תוצאה של גנטיקה ובעצם תלויה ב"הגרלה הגנטית" שלנו. בתחילת שנות האלפיים מיפו את הגנום האנושי ומצאו כי הוא מהווה רק כ- 50% מכלל החומר התורשתי בתאים שבגופינו, וסברו כי ליתר ה- 50% אין תפקיד ואף קראו לחומר הזה "ג'אנק DNA". לאחר מספר שנים גילו שלחומר שמכונה "ג'אנק DNA" יש תפקיד משמעותי מאוד בביטוי הגנטי שלנו ואף שינו את שמו של החומר ל"מקדם DNA" או "פרומוטור".

הדבר המעניין והחשוב לבריאותינו שמצאו בהקשר הזה הוא שמה שגורם ל"פרומוטור" לעורר או לכבות גנים שגורמים למחלות או בריאות הוא טיב התזונה, התנועה והרווחה הרגשית שלנו. מדע זה נקרא "אפיגנטיקה" כלומר, "נוסף על הגנים". מחקר ה"אפיגנטיקה" מצביע על כך שהגנים שלנו משפיעים על בריאותינו במידה של 30% ואילו מה שנוסף על הגנים ומשפיע על ה"פרומוטור" משפיע על בריאותינו במידה של 70%.

מידע זה הינו מהפכני בתחום הבריאות ומאפשר לנו את היכולת להיות במידה רבה אחראים על בריאותינו ולא להיות נסיבות של הגורל על פי ה"הגרלה הגנטית" שלנו.

כלומר ככל שנספק לגופינו את המזונות הבריאים, נעשה פעילות גופנית שמתאימה לנו ונדאג לרווחתנו הרגשית כך נשפיע על ה"פרומוטור" להפעלת גנים של בריאות ולא של מחלה.

לסיום: היפוקרטס, הרופא שידוע כאבי הרפואה, אמר- "vis medicatrix natura"

והפירוש "כוחו המרפא של הטבע". זהו הרעיון שלפיו אם אדם יחשוף את עצמו, לתזונה, פעילות גופנית ואורח חיים בריאים הוא יוכל לרפא את עצמו.

רעיון זה קיים בבסיס רפואות עתיקות כמו הרפואה הסינית, האיורוודית, הרמב"ם וזמין לנו היום בשילוב עם ידע מדעי ועדכני.

בנימה אישית

בילדותי אובחנתי כחולה ב"קדחת ים תיכונית" (FMF). מדובר במחלה גנטית אוטואימונית שמתבטאת בהתקפים של חום גבוה, כאבי בטן, כאבי שרירים ומפרקים, נפיחות של הגפיים ומהווה סיכון לאי ספיקת כליות. הפגיעה בכליות עלולה להיגרם משום שבזמן התקף יש עלייה גבוהה לדם של חלבון שנקרא עמילואיד, עלייה זו מקשה על הכליות ומערכת העיכול לפנות את העמילואיד מהדם וכתוצאה מכך קיים סיכון שהעמילואיד ישקע בכליות ושקיעה זו לאורך זמן עלולה לפגוע בתפקוד הכלייתי עד לכדי אי ספיקת כליות. הטיפול הקונבנציונאלי במחלה הוא מתן תרופה בשם קולכצין שתפקידה למנוע או להפחית את ההתקפים וכך לשפר את איכות החיים של המטופל ולהפחית את הסיכון לאי ספיקת כליות. גם אני במשך כשלושים שנה נטלתי קולכצין ששיפר את איכות החיים שלי והפחית את תדירות ועצמת ההתקפים אך לא הביא לנסיגתם המוחלטת. היום מזה כשמונה שנים אני כבר לא נוטל את הקולכצין כלל ולא היה לי אף לא התקף אחד כל השנים הללו. אני מאמין שריפוי זה נעשה בעקבות שינוי מהותי שעשיתי באורח החיים שלי ושכולל תזונה אנטי דלקתית, פעילות גופנית יומיומית, תרגול מדיטציה יומי ועבודה רגשית בשילוב התפתחות אישית. בנוסף, מעבר לנסיגה המוחלטת של  ההתקפים, נפסקו גם כאבי הראש, העצירות והנפיחות, העייפות וכאבי הגב מהם סבלתי לפני השינוי שעשיתי. אני רואה את עצמי כדוגמה לכוחה של האפיגנטיקה ביצירת תהליכי טיפול וריפוי גם כאשר יש לנו פוטנציאל גנטי למחלה כלשהי. אני מאמין שאיכות חיינו ובריאותינו אינה גזרת גורל של ה"הגרלה הגנטית" שלנו אלא, ביכולתנו לשנות ולהשפיע על איכות חיינו ובריאותינו על ידי תזונה, פעילות גופנית ורווחה רגשית ואת זה אני רואה יומיום על עצמי, משפחתי ומטופלים שרוצים שינוי.

בנימה אישית

צרו קשר

Success! Message received.

תמיר גרבי - נטורופת ND
רפואה נטורופתית משולבת גוף נפש

רחוב שאול המלך 8, תל אביב

בניין בית אמות משפטקומת מסד

טל:054-7255-696

    טל:050-6883-007   

tamirgarby@gmail.com :מייל

bottom of page