מחקר סיני גדול שהתפרסם ב- European Journal of Prevention Cardiology, הראה ששתייה של לפחות 3 כוסות תה ירוק בשבוע יכולה להאריך את החיים ולתרום לחיים בריאים יותר.

המחקר כלל 100,902 משתתפים סינים ללא עבר של אוטם לבבי, שבץ מוחי וסרטן.

המשתתפים חולקו לשתי קבוצות: בקבוצה אחת מש...

בשנים האחרונות טיפול ואורח חיים של צום לסירוגין (Intermittent fasting) תופס פופולריות. מחקרים בבעלי חיים מראים שצום לסירוגין מאריך את החיים, מחקרים בבעלי חיים ובבני אדם מראים שצום לסירוגין מוביל לירידה במשקל, ירידה בשומן בטני, איזון סוכר בדם, איזון שומנים בדם, ויסות לח...

קשר הפוך בין שינה טובה למחלת אלצהיימר

מחלת אלצהיימר היא מחלה שבה תאים במוח מתנוונים, וכתוצאה מכך נגרם איבוד הדרגתי וחמור של הזיכרון. אחד המסלולים הבולטים במחלה הוא שקיעה של חלבון רעיל בשם בטא עמילואיד בנוירונים במוח.

מחקרים מוצאים קשר בין איכות השינה להפחתת סיכון לאלצהיי...

רוב האנשים יודעים שסוכר לבן אינו בריא, אבל מה לגבי סוכר אורגני, סוכר קנים, סוכר חום, סוכר ענבים, סוכר פירות, מולסה, דבש, סילאן, סירופ מייפל, אגבה? סוכרים אלו ממותגים לא פעם כתחליפים בריאים יותר מסוכר לבן. האם נכון הוא הדבר?

ובכן קודם כל התשובה היא חד משמעית שסוכרים אלו,...

לירקות יש ערך בריאותי רב, בעיקר בזכות תכולת פיטוכימקלים בעלי תכונות נוגדות חימצון ודלקת. תכונות אלו מהוות הגנה מפני מחלות שמעורבים בהן תהליכי חימצון ודלקת, כמו מחלות לב וכלי דם, סוכרת, דלקות מפרקים, דמנציה וסרטן.

לעיתים קרובות אני פוגש סטודנטים ומטופלים שוחרי בריאות או...

מחקרים רבים מוצאים קשר בין צריכת בשר לבין סיכון למחלות לב וסרטן אבל הקשר לא עקבי במחקרים. אחת הדוגמאות הטובות לכך היא שבאוקטובר 2015 פרסמו הסוכנות הבין לאומית לחקר הסרטן (IARC, International Agency for Research on Cancer) וארגון הבריאות העולמי (WHO, World Health Organi...

זרעי פשתן הם זרעים של צמח הפשתן או פשתה תרבותית ממנו מכינים בדים. אכילת הזרעים יכולה להוביל ליתרונות בריאותיים במנגנונים שונים אבל שימוש לא נכון יכול גם להזיק. הפופולריות של אכילת זרעי פשתן לטובת הבריאות הולכת ועולה בשנים האחרונות ולכן יש צורך להכיר את הפשתן לעומק כדי...

בקרב שוחרי בריאות וטבעוניים טחינה נחשבת כמזון עשיר ובריא ולכן הם מרבים בצריכתה אך האם באמת טחינה מטיבה עם הבריאות?

בבואנו לבחון את הטחינה צריך קודם כל להכיר את תכולתה, ובכן טחינה קיימת בשתי צורות, מלאה ולא מלאה וטחינה מלאה נחשבת לבריאה יותר מכוון שהיא מכילה את כל רכיבי...

קמח טף עשיר בחלבון, ברזל, מגנזיום וסידן. כמו כן הוא בעל אינדקס גליקמי נמוך ולכן יעיל כחלק מתפריט בריא לשמירה על משקל גוף תקין ובריאות מיטבית.

מצרכים:

כוס קמח טף חום

חצי כוס קמח כוסמין/שיפון

כפית וחצי מלח

שלוש כפות שמן קוקוס

כוס מים

אופן ההכנה:

לערבב את שני הקמחים עם המלח והשמן...

דייסת טף מאוד מזינה ועשירה בחלבון, ברזל, מגנזיום וסידן. בנוסף טף בעל אינדקס גליקמי נמוך ולכן מסייע כחלק מתפריט בריא לשמירה על משקל גוף תקין. כמו כן טף לא מכיל גלוטן ולכן מתאים גם לסובלים מצליאק ורגישות לגלוטן.

מצרכים ל 3-4 מנות:

3/4 כוס קמח טף (ניתן להפחית את כמות הטף לח...

Please reload

  • Facebook Clean Grey

עיקבו אחרי:

© 2016 כל הזכויות שמורות - תמיר גרבי - נטורופת ND | מומחה לתזונה ואורח חיים בריא

  • mzl_yvdefagt_edited
  • Facebook Social Icon